ŠKOLSKI EKO PROJEKT: EKO EKO SA ŠALATE

Školske godine 2017./18.započeli smo s projektom Školski vrt. Svaki razred razredne nastave dobio je svoju površinu za sađenje na kojoj učenici uz vodstvo učiteljica obrađuju zemlju, pripremaju je za sijanje ili sađenje povrća, brinu o povrću, promatraju njegov rast i razvoj, a zrele plodove i ubiru i kušaju. Na taj način učenici iskustveno uče sadržaje prirode i društva i  izvananstavnih aktivnosti.

U školskoj godini 2019./20. osmislili smo I isplanirali više  aktivnosti koje  imaju za cilj podizanje ekološke svijesti kod učenika te smo ih odlučili objediniti  u jedinstveni projekt pod nazivom Eko Eko sa Šalate.

Ciljevi projekta su:

•  kod učenika razvijati pozitivan odnos prema prirodi (razvijati svijest o važnosti odvajanja otpada, poticati na uređenje prirodnog okoliša u kojem žive)
  • Kod učenika razvijati pozitivan odnos prema hrani (osvijestiti problem bacanja hrane, važnost prirodnog uzgoja namirnica, važnost zdrave prehrane)

Uz nastavak rada u  školskom vrtu, planiramo urediti školski okoliš sadnjom drveća, organizirati akcije čišćenja školskog okoliša, poticati učenike na odvajanje otpada u školi stavalnjem spremnika za različite vrste otpada,  organizirati predavanja za učenike I djelatnike iz područja ekologije.