Korisnik:

Dabar 2020.

Facebook škole

Upisi u srednju

Ispis statistike od 18. 10. 2016.

Ukupno: 208209

A TURNUS
1. sat 8:00 - 8:40
2. sat 8:45 - 9:25
3. sat 9:35 - 10:15
4. sat 10:25 - 11:05
5. sat 11:10 - 11:50
6. sat 11:55 - 12:35
7. sat 12:40 - 13:20

B TURNUS
0. sat 13:15 - 13:55
1. sat 14:00 - 14:40
2. sat 14:45 - 15:25
3. sat 15:35 - 16:15
4. sat 16:25 - 17:05
5. sat 17:10 - 17:50
6. sat 17:55 - 18:35
7. sat 18:40 - 19:20

animated bell.gif

Nastava za učenike razredne nastave

Poštovani roditelji učenika 1.-4.razreda,

na temelju zaključka Vlade Republike Hrvatske od 23. travnja 2020. planira se od 11.svibnja 2020. otvoriti škole za razrednu nastavu za određene skupine učenika i uz primjenu preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ).

Kako u prostorima naše škole nije moguće organizirati nastavu jer je u tijeku sanacija oštećenja uzrokovanih potresom, Grad Zagreb kao osnivač odlučio je da će se za učenike 1.- 4. razreda naše škole ( te još 4 osnovne škole koje su također oštećene u potresu) nastava organizirati u prostorima 15. gimnazije.

Dana 30. 4. 2020. Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Preporuke za organizaciju nastave i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave  (https://skolazazivot.hr/).

Preporuke su napravljene na temelju Uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanje djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu.

Škola će nastavu organizirati prema navedenim Uputama i Preporukama.

U nastavku pročitajte dio uputa za roditelje čija će djeca pohađati nastavu u školi.

Ravnatelj:

Darko Kovačević, prof.

Iz Uputa i Preporuka izdvajamo sljedeće naglaske za roditelje:

• Preporuča se ostanak kod kuće djece s kroničnim bolestima (respiratornim, kardiovaskularnim, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima) kao i djece čiji roditelji/skrbnici ili ukućani imaju jednu od navedenih bolesti.
  • Potiče se ostanak kod kuće sve djece za koju se to može osigurati skrb kod kuće, s obzirom da broj djece u vrtićima i školama može biti takav da se mjere fizičkog razmaka u tim kolektivima neće moći poštovati.
  • Roditelji/skrbnici imaju obavezu izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javljaju telefonom ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.
  • Kada je god moguće, u pratnji pojedinog dijeta uvijek je ista osoba ili se izmjenjuju dvije odrasle osobe.
  • Kada god je moguće, u pratnji djeteta treba biti odrasla osoba koja živi u istom kućanstvu s djetetom te upravo ona osoba koja je, u odnosu na druge osobe koje bi mogle dovoditi i odvoditi dijete, uključena u takav tip dnevnih aktivnosti da je njena mogućnost zaraze s COVID-19 najmanja.
  • Kada god je moguće, u pratnji djeteta treba biti odrasla osoba koja zbog starije životne dobi (65 i više godina) ili kronične bolesti ne spada u rizičnu skupinu na obolijevanje od COVID -19.
  • Kada god je moguće, djecu iz svake odgojno-obrazovne skupine dovode i odvode roditelji/skrbnici u zasebno prethodno dogovoreno vrijeme različito za svaku odgojno-obrazovnu skupine, s razmakom od najmanje 10 minuta između dvije odgojno-obrazovne skupine.
  • Roditelji/skrbnici ne dovode niti odvode djecu iz ustanova niti ulaze u vanjske prostore (dvorište, vrt, igralište) i unutarnje prostore ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi s COVID-19 ili su u samoizolaciji.
  • Roditelj/skrbnik potvrđuje pisanom izjavom ravnatelju ustanove prije uključivanja djeteta u ustanovu da dijete nema simptome i bolesti, odnosno da nije u riziku, te da se radi o djetetu s oba zaposlena roditelja i to da je roditelj upoznat s Uputama HZJZ-a u cjelini.

Sažetak Uputa te Izjavu za roditelje poslat ćemo roditeljima početkom sljedećeg tjedna.

Izjavu roditelji potpisuju samo ako će njihovo dijete/djeca pohađati nastavu u školi.

Na temelju konačnog broja učenika koji će pohađati nastavu, organizirat će se nastava po grupama učenika i sa učiteljima koji će biti zaduženi za rad u određenoj grupi. Ostali učenici iz razreda i dalje imaju nastavu na daljinu.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u tjednu od 4. do 8. svibnja.

objavio: Kristina Kos   datum: 2. 5. 2020.

« Siječanj 2021 »